helenaobchod_banner.................2017jubilejnirok_banner

Čtvrtý Advent ve znamení velkého koncertu v Lucerně


lucerna2014

Foto by Anička a Jiřík, Jiří Zídek

Natřískaná Lucerna až k prasknutí, Helena ve skvělé formě, výborně sestavený playlist a takhle bychom mohli pokračovat i dále, jednoduše takto by se dal charakterizovat včerejší koncert v pražské Lucerně.

Helena začala koncert hrou na piano a poté už se sálem nesla melodie a zpěv písně Červená řeka. Následovali hity jako – Přejdi Jordán, Medley 60. léta, Já půjdu dál, písně z nového alba (Smíš spánek mi krást, Nespím). Prostor dostal také první host, kterým byla Eva Kleinová. Helena si s ní později zazpívala píseň – Toužíš.

Druhá část koncertu začala písní z nového Vánočního alba „KOUZLO VÁNOC“ – Adeste Fiedeles. Ve vánočním duchu se pokračovalo i nadále. S tátou být jak tenkrát, Padá sníh (to vše s dětským sborem) a samozřejmě nemohl chybět ani duet s Ondřejem Brzobohatým s písní VÁNOČNÍ. Poté Ondřej dostal svůj osobní prostor a během večera zazpíval nabité Lucerně tři nové písně z desky IDENTITY. Poté zazněly i takové hity jako Sladké mámení (doplněno o třetí sloku), Dlouhá noc, A ty se ptáš, co já, Lásko má já stůňu a nechyběl ani zcela nový Medley 2014 (Tam kde jsi ty, Léto je léto, Nahrávám, Hej, ty tam, Archiméde, ..)

Během koncertu došlo k předání zlaté desky za prodej alba Touhy, které minulý rok vyšlo u vydavatelství Warner Music Czech Republic. A nejen to, fanoušci byli svědky veřejného křtu novinkového vánočního alba – KOUZLO VÁNOC, které vyšlo u stejného vydavatelství jako již zmiňované Touhy.

Lucerna 2014(2)

Foto by Anička a Jiřík, Jiří Zídek

O hudební doprovod se tradičně postarala kapela Charlie Band doplněna o smyčce a samozřejmě nechyběly tři půvabné sboristky.

Pořadatelem koncertu byla Agentura MM Praha.

Koncert se povedl na jedničku, fanoušci si přišli jako každý rok pro propracovanou show a završili tak rok 2014 pěkným koncertem. Helena byla opět ve skvělé hlasové i fyzické formě. Rozdávala úsměvy a energii na všechny strany a fanoušci jí to opláceli bouřlivým potleskem ve stoje. Doslova ji nechtěli pustit z pódia a až po posledních tónech písně – Svou partu přátel naštěstí mám, všichni spokojeně odcházeli. Tak zase za rok!

PLAYLIST KONCERTU:

1. část: Intro – HELENA (klavír + kapela), 1.Červená řeka, 2.Přejdi Jordán, 3.Směs 60.léta, 4.To tehdy padal déšť, 5.Tvou vůni cítím dál, 6.V stínu kapradiny (Eva Kleinová), 7.Toužíš (duet s Evou Kleinovou), 8.Nespím, 9.Smíš spánek mi krást, 10.Neuč slunce hřát, 11.Vzhůru k výškám, 12.Já půjdu dál 

2. část: 1.Adeste Fideles,  2.Padá sníh, 3.S tátou být jak tenkrát, 4.Na Vánoce k našim, 5.Vánoční (duet s Ondřejem Brzobohatým), 6. – 8.Ondra Brzobohatý, 9.Nemůžu bez Tebe žít, 10.Máš sílu vstát, 11.HitMedley 2014, 12.Sladké mámení, 13.Dlouhá noc + Finále

Přídavky: 1.Lásko má já stůňu, 2.Bílé Vánoce, 3.A Ty se ptáš co já, 4.Svou partu přátel ještě naštěstí mám

Fotogalerie č. 1 | Fotogalerie č. 2

(aktualizováno 27. 12. 2014)

 1. #1 Miluška 22/12/2014 - 23:36

  Úžasná atmosféra koncertu, zpívala celá LUCERNA, Helenka v mladistvé formě a krásných šatech. Výběr písní padl všem do uší a ze všech fanoušků se stali dvouhodinoví zpěváci. Host Ondra Brzobohatý nabídl své mužné charizma a krásné písně s podmanivými texty. Škoda jen, že jsme se museli rozloučit. Ale byl to zážitek na celý život.
  Děkuji a přeji pevné zdraví

 2. #2 Pavol Labuda 23/12/2014 - 11:51

  Famozna a fantastická Helenka,na tento jej koncert nikdy nezabudnem,záitok a pôžitok na celý život,nádherný výber pesničiek,prima hostia ako Ondro Brzobohatý,tak Eva kleinová,detský sbor Koťatá a úžasná Helenka,skvostný vianočný dar,DAKUJEM

 3. #3 Zbyněk Doležel 23/12/2014 - 22:21

  Velkolepý vánoční koncert Helenky v Lucerně byl nejkrásnějším vánočním dárkem ,který jsme my fanoušci mohli od Helenky dostat.
  A i Helenka dostala od nás fanoušků nádherný dárek,velkolepý potlesk,zpěv a nadšení,lásku a příjemný zážitek.
  Děkujeme Helence za fantazii,kouzlo krásnou atmosféru,které se nám dostalo.

(nebude zveřejněn)