helenaobchod_banner.................2017jubilejnirok_banner

Narozeninový koncert na Karlštejně


Pojďme si společně zavzpomínat na narozeninový koncert, který se konal 24.6.2017 na nádvoří hradu Karlštejn. O koncertu už se toho napsalo mnoho, ale můžeme si vše alespoň zrekapitulovat.

Lásko má, já stůňu a mnohem víc

Začátek narozeninového koncertu nemohl začít jinak. Vždyť filmová skladba (Lásko má, já stůňu – Noc na Karlštejně) bezesporu na toto místo patří a už při prvních tónech byla Helena odměněna potleskem ve stoje. V první části jsme nejen vzpomínali na doby minulé, ale taky jsme si mohli vychutnat nové skladby z alba „Dávno vím svý“ – Černé labutě a Já s tebou hlavu ztrácím nebo Diamantové kolekce – českou verzi skladby Call me (Zavolej, když chceš). Překvapením byl i tajný host koncertu – Pavel Vítek, který si společně s Helenou zazpíval skladby Do věží nebo Poslední léto (z muzikálu Mamma Mia).

Diamantová kolekce od Supraphon

16.6. vyšla u vydavatelství Supraphon rozsáhlá kompilace 5CD s názvem „Diamantová kolekce“. Na koncertě se tato zbrusu nová deska pokřtila a rovnou byl od vydavatelství předán dárek v podobě Diamantové desky. Kmotrem se stala Olga Matušková, která společně s Helenou zavzpomínala skladbou Tisíc mil na Waldemara Matušku.

Já půjdu dál, Dlouhá noc a tenisová loutka

Druhá polovina koncertu se nesla od skladeb Já půjdu dál, Sblížení, Hej, ty tam až po Dlouhou noc, bez které se nesmí obejít žádný z koncertů. Na Helenu čekal v pořadí třetí host a tou byla báječná Jitka Zelenková, která Heleně předala velmi originální dárek v podobě loutky (s podobou Heleny), která drží tenisovou raketu (více najdete v přiložených fotografiích). Společně si střihli duet Vyprávění v pokoji a poté zazněla v podání Jitky skladba Bez lásky láska není (kterou má Helena velmi ráda).

Slavíci z Madridu a Závěr

Celý koncert se nesl v báječné atmosféře. Helena byla ve skvělé formě a svůj narozeninový den si patřičně užila. Lidé z branže a fanoušci ji obdarovali spousty květinami a dary nebraly konce. Samozřejmě nechyběly ani narozeninové dorty. Narvané nádvoří skandovalo a společnými silami zazpívalo Happy Birthday naší oslavenkyni a právoplatné královně HELENĚ. Závěrem zazněla skladba Slavíci z Madridu (zpívano s hosty večera) a poté následoval přídavek kdy nám HELENA dala najevo, že Svou partu přátel naštěstí má.

Doprovodnou kapelou byl Charlie band s půvabnými sboristkami. O organizaci koncertu se postarala Agentura MM.

ROZSÁHLÁ FOTOGALERIE

 


Setlist:

I. – 1. Lásko má, já stůňu, 2. Pátá, 3. Čas je proti nám, 4. Neuč slunce hřát, 5. To se nikdo nedoví, 6. Do věží, 7. Poslední léto, 8. Tisíc mil, 9. You needed me, 10. Call me, 11. Černé labutě, 12. Já s tebou hlavu ztrácím, 12. A ty se ptáš, co já

II. – 1. Já půjdu dál, 2. Sblížení, 3. Nemůžu bez tebe žít, 4. Vyoprávění v pokoji, 5. Bez lásky láska není, 6. Hej, ty tam, 7. Vzdálený hlas, 8. Medley 2017, 9. Dlouhá noc, 10. Slavíci z Madridu, 11. Svou partu přátel naštěstí mám (přídavek)


O koncertu napsali: aplausin.cz (před koncertem) + aplausin.cz (po koncertu), ahaonline.cz, blesk.cz, kultura.zpravy.idnes.cz (video), viposobnosti.cz, tn.nova.cz (reportáž – 17min. a 42sec.), parlamentnilisty.cz, pluska.sk, vondrackova.cz // aplausin.cz, blesk.cz


Nenechte si ujít další narozeninové koncerty: 15/9 – Opava (vstupenky), 17/9 – Kolín (vstupenky), 21/10 – Bratislava (vstupenky), 18/11 – Olomouc (vstupenky), 20/1/2018 – Praha, O2 arena (vstupenky)

Komentáře jsou uzavřeny.